вівторок, 1 листопада 2016 р.

"Подорож Шовковим шляхом": враження студентів від виставки


Подорож Шовковим шляхом

Мистецький діалог Китаю і Європи. Виставки в Україні.








Організаторами виставки виступали Національний музей літератури України, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури та Академія каліграфії та живопису КНР. Виставка проходила у Національному музеї літератури України з 11 по 17 жовтня 2016 року.

Заставна Наталія (група Фкит 19-13): «Я дуже рада, що у мене була можливість побачити витвори образотворчого мистецтва видатних і талановитих китайських художників. Відвідавши виставку «Подорож Шовковим шляхом. Мистецький діалог Китаю і Європи», у мене залишилось багато приємних вражень та спогадів. Я мала нагоду ще раз переконатись, наскільки багата китайська культура зі своєю давньою історією та різноманістю традицій. Сподіваюсь, що зв’язки між Україною та Китаєм будуть тільки зміцнюватись, і у нас з’явиться ще більше можливостей спостерігати за культурним взаємообміном між двома країнами. Картина, що вразила мене найбільше, належить талановитої художниці Цзян Пей. На картині зображенні білі метелики та барвисті квіти у приємних теплих розово-фіолетових тонах. Від цього і походить власне назва витвору мистецтва «Танець Метеликів». Надзвичайна тонкість та чіткість роботи автора просто захоплює, залишаючи відчуття гармонії та спокою. Я б також хотіла відмітити ще одну картину Цзян Пей «Світлий інтерес». Вразили легкість, мальовничість та гармонійність поєднаних кольорів. На картині зображенні квіти лотоса у пастельних та світло-салатових тонах. Майстерність художниці нікого не залишить байдужим.

Никифоріва Юлія (група ф-кит 19-13): «В Національному музеї літератури України я відвідала художню виставку «Подорож Шовковим шляхом. Мистецький діалог Китаю і Європи». На виставці були представлені живописні творчі роботи дев’яти китайських художників, вихідців з різних провінцій Китаю (Лю Цзюйде, Го Джень Інь, Цуй Хонг, Фан Ібінь, Лян Ши Цзюнь, Цзян Пей, Сює Дао, Бі Лі Цзюн та Цуй Шу Ій). Виставка, на мій погляд, була дуже цікавою. Серед картин мені дуже сподобалася робота написана в стилі шуймо (水墨, де 水 – вода, а 墨 – туш). Для написання картин цього стилю використовується лише вода та туш. Художник прагне передати насамперед емоційність, душевний стан, ніж чіткі деталі. Китайці вважають, що в поєднанні з різною кількістю води туш здатна передати всі кольори та відтінки природи. Китайці не просто бачать картини, вони їх читають, адже китайський живопис сповнений багатьма символами, які можна тлумачити нескінченно. Картина вважається завершеною, якщо на ній є печатка автора, поетичні рядки або відомі фрази давніх китайських мислителів. Тобто варто зазначити, що каліграфія – невід’ємна частина живопису у Китаї. Я раджу кожному за нагоди відвідувати такі виставки, адже це нас духовно збагачує.»

Панасюк Юлія (група Фкит 19-13): «З самої назви виставки «Подорож Шовковим шляхом: мистецький діалог Китаю і Європи» стає зрозуміло, що двосторонніх впливів, пов’язаних з культурним обміном завдяки Шовковому шляху, не уникнути. Я не є мистецтвознавцем, а ще менше знаю про деталі китайського традиційного живопису, але за 5 років вивчення китайської мови набути певного розуміння цього мистецтва таки довелося. Трапилось це через те, що вся китайська культура переплетена між собою, немов полотно, інтермедіальні зв’язки, так само як і й культурні та історичні коди присутні у всьому. Саме тому розрізнити види, основні характеристики та ознаки китайського живопису я зможу. Проте, ця виставка мене трішки здивувала. Я звикла бачити традиційний китайський живопис у галереях китайських міст та й інших всесвітньо відомих музеях, але картини тут помітно відрізняються від інших. Перш за все через те, що картини, як за технікою, використаними матеріалами, так і тематикою відображують вплив Заходу. Якщо раніше для того, щоб зрозуміти китайський живопис варто було б знати його засадничі особливості та, хоча б трішки, основи каліграфії, бути обізнаним у літературі та історії Китаю, то зараз твори є більш доступними у тому плані, що їх естетична цінність та краса перекриває будь-яку потребу у розуміння глибшого змісту. Все, що потрібно, це лише споглядати та насолоджуватись зображеним. Дехто з нас прокоментував деякі картини словами: “Якби ж тільки така картина прикрашала мою домівку”, “Яка краса” та подібні. А й справді, на мою думку, зображенні сюжети легкі для розуміння, а підібраний стиль, кольори та манера вразять багатьох. Особливо мене вразила серія картин з зображеними жінками, представницями національних меншин, у різні роки, оскільки вони збагатили мої уявлення про різноманітність прикрас, костюмів, природних умов у Китаї. Мені здається, що подібна виставка може бути чудовим першим роком до розуміння східного живопису, мистецтва та Піднебесної, загалом. Завдяки її зрозумілості пересічному представнику “західної” культури, вона зацікавить багатьох до глибшого вивчення Сходу. Сподіваюсь, що подібні виставки і надалі проводитимуться в Україні та привертатимуть увагу все більшої кількості людей, адже, лише той, хто хоча б певним чином доторкнеться до “чужої” культури, на крок приблизиться до її розуміння та знищення стереотипів, що так необхідно у сьогоднішньому глобалізованому світі.

Сірош Юлія (група Фкит 19-13): «Після відвідування виставки «Подорож Шовковим шляхом», яка знаходиться в Національному музеї літератури України, залишилось багато теплих та приємних емоцій. Ми дружньо вибрались групою для цього позакласного заходу, що дало нам можливість поспілкуватись на різні цікаві теми, порівняти культуру народів Європи та Китаю та поділитися враженнями. Перед нами була зала, в якій представлено велику колекцію живопису та каліграфії. Що не може не радувати! Особисто мені найбільше запамятались такі майстри як Лю Цзюйде, Сює Дао та Цуй Хонг. Вони майстерно передали свої почуття та переживання. Хоча звичайному перехожому, який не цікавиться культурою Сходу, буде тяжко зрозуміти підтекст деяких робіт, але навіть для таких були картини, які просто приємні для наших очей. Захотілось подякувати за чудову колекцію та за можливість насолодитися нею!



Немає коментарів:

Дописати коментар